Pohvaljen 9.023 puta u 4.342 postova
    Moć reputacije
    807

Na današnji dan ...

Pre tačno 25 godina, 10. aprila 1991, u prvoj utakmici polufinala Kupa evropskih šampiona, u Minhenu su se sastali Bajern i naš tim, Crvena zvezda.

Domaćini su poveli golom Volfarta u 23. minutu. Iako nije dobro počelo po Crvenu zvezdu, sve se promenilo u 45. minutu, i munjevite, jedne od najbržih kontri u istoriji fudbala. Radinović, Belodedić, Prosinečki, pa lopta za Binića i egzekucija Darka Pančeva za 1:1!

Veliko slavlje navijača Crvene zvezde kako na stadionu u Mihnenu, tako i širom sveta, usledilo je u 70. minutu utakmice. Još jedna munjevita kontra - Pančev je proigrao Savićevića koji je bio nezaustavljiv u svom jurišu na gol Bajerna. Usledila je majstorska realizacija i novi gol Crvene zvezde. To je bio i konačan rezultat ove istorijske utakmice.

2. Sledeći član je izrazio svoju zahvalnost na ovom postu i time podržao autora Vlada1968:

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)