Moć reputacije
    41

NBA finale

Moze li mi neko objasniti kako ovo ide, pokusavam da nadjem na netu ali nemogu nac.
    Kako ima finale istoka, finale zapada, zasto jedni protiv drugih igraju po nekoliko utakmica za redom i sl?

Regularna sezona

Regularna sezona NBA lige počinje u jesen, obično krajem oktobra ili početkom novembra, i u njoj svaki tim igra 82 utakmica podjednako podeljene na svom terenu i gostovanju. Liga se deli na istočnu i zapadnu konferenciju, a svaku od njih čini 15 timova podeljenih u tri divizije. Jedan klub u regularnoj sezoni četiri puta igra sa svakim protivnikom iz iste divizije, tri do četiri puta sa protivnicima iz ostalih divizija u okviru iste konferencije i po dva puta sa protivnicima iz druge konferencije.

U februaru se tradicionalno održava Ol-star utakmica. Pre te utakmice, navijači u SAD-u, Kanadi i širom sveta, preko interneta biraju pet igrača iz svake konferencije. A oni sa najviše dobijenih glasova pojavljaju se u početnoj petorci na toj utakmici. Trenere i stručne štabove takođe biraju navijači, kako bi oni odabrali ostalih 14 igrača koji će ol-star utakmicu započeti sa klupe sa rezervne igrače. Igrač sa najboljim učinkom tokom utakmice dobija MVP nagradu (najkorisniji igrač). Odmah nakon ol-star utakmice igrači više ne mogu do kraja te sezone menjati klub unutar lige. Pored ol-star utakmice održava se još takmičenje u šutiranju trojki i zakucavanjima. Ova takmičenja se održavaju tokom NBA Ol-star vikenda.

Plej-of

NBA plej-of počinje krajem aprila, sa 8 timova iz svake konferencije koji su se kvalifikovali za plej-of. U prvom krugu doigravanja klubovi su podeljeni u četiri para, a u svakom paru isti protivnici igraju međusobno utakmice sve dok jedan od njih ne ostvari četiri pobede kako bi se kvalifikovao u konferencijsko polufinale. Dva kluba koji u polufinalu prvi ostvare četiri pobede ulaze u konferencijsko finale u kojem takođe igraju do četiri ostvarene pobede. Pobednici konferencijskih finala međusobno se susreću u NBA finalu, koje se održava tokom juna. A klub koji u njemu prvi ostvari četiri pobede postaje šampion NBA lige.

3. Sledeći član je izrazio svoju zahvalnost na ovom postu i time podržao autora gardoim:

931
    Ratnici su pobedili Hjuston u petom meču finala zapadne konferencije i ukupnim rezultatom 4:1 zakazali finalni duel protiv Klivlenda

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su Hjuston u petom meču finala zapadne konferencije NBA lige sa 104:90 i tako su se ukupnim rezultatom 4:1 u seriji plasirali u veliko finale, gde ih čeka ekipa Klivlend Kavalirsa.

Predvođeni najkorisnijim igračem regularnog dela lige, Stefonom Karijem, koji je na ovom meču postigao 26 poena, Ratnici su došli do odlučujuće pobede u finalu zapada. Ipak, pored Karija posebno treba istaći učinak Harisona Barnsa, koji je postigao 24 poena, ali je njegova serija od 13 poena u poslednjoj červrtini za svega pet minuta prelomila utakmicu.

Klej Tompson je ubacio 20, ali je doživeo nezgodu pa je dobar deo utakmice proveo van parketa, dok su lekari pokušavali da ga pripreme za igru. U jednom momentu u četvrtoj četvrtini je čak imao i krvarenje iz uveta, što nikada nije naivno, pa ga je trener Stiv Ker vratio na klupu ne želeći ništa da rizikuje.

Hjuston je samo u prvoj četvrtini pokazao bolju igru od domaćina. Prvu deonicu su dobili sa 22:17, ali je posle toga Golden Stejt nametnuo svoj ritam i čim je preuzeo vođstvo u drugoj četvrtini, nije ga ispuštao do samog kraja meča.

Razlika se kretala u rasponu između 4 i 8 poena, sve dok Barns deset minuta pre kraja utakmice nije napravio ključnu razliku od 15 poena, koju je ekipa iz Ouklenda rutinski sačuvala do samog kraja.

U redovima Rokitsa najbolji je bio Dvajt Hauard sa 18 poena i 16 uhvaćenih lopti, dok je podbacila prva zvezda ekipe Džejms Harden, koji je postigao, za njega ispodprosečnih 14 poena.

Ovo je Golden Stejtu prvo veliko finale posle punih 40 godina, a tamo ih čeka Klivlend, predvođen Lebronom Džejmsom, koji je u finalu istočne konferencije počistio Atlantu sa 4:0 u seriji.

Ratnici će imati prednost domaćeg terena u velikom finalu, a prva utakmica na programu je 4. juna u Orakle areni u Ouklendu.

62
    Ja ovde pratim. Imaš i datume, vreme početka utakmice i svašta nešto.

Kod:

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)